UXDE dot Net Wordpress Themes

Farklı Bir Bakış Açısı Daha!

Yazar: Tarih:

Türk genci Cemre Güngör’ün (25), New York’da iki Amerikalı arkadaşı ile birlikte kurduğu “Branch” isimli sosyal medya ağını inceledim. Açıkçası baskın bir gruplaşma, biraz gmail mantığı , klasik forum mantığı ve sözlük ayarı gördüm.

url33333 225x150 Farklı Bir Bakış Açısı Daha!
Verilmeye çalışan sisteme ayak uydurma sürecinde ise ciddi sıkıntılar doğabilir. Şöyle ki katılımcıların sınırı ne kadar dengeleyebileceği,  tartışmaya dahil olmak isteyen kişinin ne kadar süre bekletileceği ya da tartışmaya dahil olamaması sitenin uzaktan takip edilmesi ile sınırlı kalabilir.

http://branch.com/learn-more

Cemre Güngör sistemi şöyle anlatıyor: “İnternette insanların yayın yapmasını sağlayan tüm platformlar tek yönlü. Örneğin; Twitter’da insanlar birbirleriyle yazışıyor ama, yapısı gereğiyle dışarıya mesaj gönderdiğiniz bir program. Bir sürü sitenin yorum kısmı var ama yapıları gereği iyi bir tartışma sağlayan programlar değil. Biz insanların birbirleriyle konuşmasını, tartışmasını sağlayabilecek bir platform olabilir mi diye düşündük. Genel olarak yaptığımız bundan farklı değil. Katılımcıları, tartışmayı başlatan kişi davet ediyor. Ama, diğer insanlar izleyici olarak takip edebiliyor. Bu konuşmaları Twitter’dan da duyurabiliyorsunuz. Esas amacımız, özellikle gazetelerde herkesin bu tartışmalara katılmasını istemiyoruz. Çok kargaşa ve fazlalık oluyor.”

http://www.ntvmsnbc.com/id/25375441/#storyContinued

Yazar Hakkında

Recep Mutlu

Düzenli bir hayat için planlar yaptım fakat yaptığım diğer bütün planlar gibi bununda ömrü bir geceden fazla olmadı. Sosyal Alkolik. Daha yakından takip etmek isterseniz ; https://twitter.com/dicesare2