UXDE dot Net Wordpress Themes

Gelişen Teknoloji

Yazar: Tarih:

Teknolojik gelişme ve ilerleme sonucu, artık günümüzde çok farklı ihtiyaç kategorisinde, farklı cihazlar üretilmekte. Amacın, insan hayatını kolaylaştırmak olduğu bu ortamda, amaca birazda kişisel zevkleri ekleyince teknik anlamdaki ilerlemeler daha hızlı ve seviyeli bir şekilde gelişimi de beraberinde getirdi.

Son günlerde internette haberleri yayınlanan teknolojinin son ürünü “The Ivy Guide” Çinli bilim adamları tarafında üretildi. Daha deneme aşamasında olan ve henüz satışı yapılmayan cihaz, esas olarak bir çeviri cihazı. Kaleme takılan cihaz üzerindeki okuyucusuyla gördüğü kelimeyi çeviriyor. Şuanda,  İngilizceden>> Çinceye, Çinceden >> İngilizceye çeviri yapan cihaz önümüzdeki yıllarda geliştirilmiş haliyle birlikte, tercih edilebilecek araçlardan biri olmaya değer. Görüntü itibari ile küçük boyutuyla  kolayca taşınabilir. Teknik anlamının dışında, bu cihazla okumak istediğimiz fakat okuyamadığımız yabancı dergileri okumak içinde bize yardımcı olabilecek insan canlısı bir cihaz.

The Ivy Guide Gelişen Teknoloji

 

Zaman ilerledikçe, gelişiminde beraberinde getireceği üretim aşaması, insanlığın yararına birçok cihaz sunacaktır. Bunun tek dezavantajı, araştırması ve geliştirmesi gereken insanlığın, teknoloji gelişiminin paralelinde tembelleştirmeyi getirmesi.

Kaynak : Gelişen Teknoloji

Yazar Hakkında

Ruhsuz Atmaca'nın, tek ve temel amacı insanlığa bir şey katabilir miyim?, katabilirsem nasıl olmadır?, bu soruları kendine sorarken bir anda kendisini blog dünyasında bulur. Ruhsuz Atmaca blogunun kapağında yer alan ve ismini verdiği "Atmaca" insanlara benzer duygulara sahip bir canlıdır. Yırtıcılığı nedeniyle isminin önüne "Ruhsuz" takısı gelmiştir. Blogun sloganı ise: "Yazdıklarım ve Yazacaklarım Atmacanın Bakışlarında Gizli..." oluşturur.