UXDE dot Net Wordpress Themes

Instagram’da Takipçi Arttırmak İçin Yapmanız Gerekenler

Yazar: Tarih:

iPhone’dan fotoğraf paylaşmayı sağlayan ücretsiz fotoğraf yazılımı Instagram, çok kısa bir sürede büyük bir başarı elde etti.

instagram takipci sayinizi arttirmaniz icin gerekenler Instagramda Takipçi Arttırmak İçin Yapmanız GerekenlerInstagram sayesinde insanlar fotoğraflarını değişik filtreler kullanıp paylaşabiliyorlar. Zaten Facebook’ta da fotoğraf paylaşmaktan büyük zevk alan insanaların Instagram’ı bu kadar sevmesi şaşılacak bir şey değil aslında. İnsanların çektikleri fotoğrafları basit efektler ve filtrelerle çok daha etkileyici bir şekilde görmesi ve bunun için bir program bilmelerine gerek olmaması Instagram çılgınlığının başlıca sebeplerinden.

Peki Instagram’daki takipçilerinizi nasıl arttıracağınızı biliyor musunuz? Biliyorsanız gidin takipçi arttırmaya başlayın, bilmiyorsanız da aşağıdaki ipuçlarına bir göz atın:

* Tarz sahibi olun. Sanatsal bir olayın içindesiniz. Paylaştığınız fotoğraflarınızın size özgü bir tarzı olsun. Her çektiğiniz fotoğrafı paylaşmayın. Bir fotoğraf paylaştığınızda o insanlar fotoğrafı gördüklerinde sizin fotoğrafınız olduğunu düşünmeliler. Düşünsenize herkesin gözlerini devirip uzaklara bakarken yandan yandan kendilerini çekip fotoğraf paylaştıklarını. O zaman hanginizin tipi daha güzelse onu takip ederler!

* E-mail listenizi ve Twitter takipçilerinizi Instagram’a taşıyarak işe başlayın.

* Instagram’ın “popüler resimler” kısmına göz atın ve kesinlikle aynılarını değil; daha iyilerini çekmeye çalışın. Neden o fotoğrafların sevildiğini anlamaya çalışın.

* Sadece Instagram fotoğraflarına değil; fotoğraf sanatı ile ilgili milyonlarca blog/site var. Oralarda biraz vakit geçirin. İyi bir şey, hem genel kültür olur.

* Fotoğraflarınızı etiketlemek için hashtag kullanın. Webstagram‘dan popüler olan hashtag’leri öğrenip fotoğraflarınızı bu hashtag’lerle etiketleyin. Böylece daha fazla kişi tarafından takip edilirsiniz ama fotoğraflarınıza uymadığı halde popüler hashtag’leri kullanırsanız popüler olacağınıza rezil rüsva olursunuz; unutmayın.

* Fotoğraf paylaşımınızı belli zaman aralıklarına yayın. Bir seferde insanları fotoğraflara boğmayın. Günde 3-4 fotoğraf paylaşın ve bu konuda istikrarlı olun.

* Söz konusu sosyal bir platform olduğuna göre tabii ki insanları takip edin, paylaşımları beğenin ve yorum yapın. Özellikle de popüler olanları.

* Instagram’ın lokasyon bazlı etiketlemesini kullanın.

* Instagram fotoğraflarınızı Facebook, Twitter, Tumblr gibi diğer sosyal ağlarda paylaşın.

* Lütfen artık mendil satan sokak çocuğu resimlerini paylaşmayın!

Yazar Hakkında

Nazlı Hamurcuoğlu

Yıldızlı bir yaz gecesi yüzyıllardır furya olduğu üzere dünyaya geldi. Gelir gelmez gitmek istedi ama gidemedi. Madem öyle, bari kalıcı bir şeyler yapayım dedi: Edebiyat! dedi yattı, kalk dedi kalktı! Çoğu zaman resim; çok sık olmasa da bazı konularda yan çizdi. Yetmedi; üç boyut birden atladı, heykel eğitimi aldı. Şimdilerde ise geceleri şiir; gündüzleri makale yazmakla ve kendini tavşan sanmakla meşgul.