UXDE dot Net Wordpress Themes

İnternette Sabrın Sınırı Kaç Saniye?

Yazar: Tarih:

İnternette Sabrın Sınırı Kaç Saniye 40x300 İnternette Sabrın Sınırı Kaç Saniye?Yapılan araştırmalara göre; Amerikalı internet kullanıcılarının dörtte biri, bir internet sayfasının açılmasını en fazla 4 saniye bekliyor!

onlineGraduatePrograms.com tarafından Amerikalılar’ın web tarayıcısı alışkanlıkları incelendi ve Amerikalı internet kullanıcılarının o kadar da sabırlı olmadıkları gerçeği ortaya çıktı.

İncelemeler sonucunda, Amerikalıların günde ortalama 3 milyardan fazla Google taraması yaptığı, ancak yavaş açılan sayfaların 4 saniye gibi çok kısa bir sürede terk edildiği gözlemlendi. Bu oran açılış süreleri yavaş olan siteler için oldukça üzücü.

Amerikalılar mobil internet kullanımında da oldukça sabırsız. Mobil kullanıcıların bir web sitesinin açılmasını bekleme süreleri sadece 10 saniye. Eğer girilen site 10 saniye içinde açılmazsa, kullanıcıların yaklaşık 5′te 3′ü o siteye bir daha uğramıyor.

Araştırmadan diğer maddeler ise şöyle;

- Mobil internet kullanıcılarının yaklaşık %25′i internete sadece cep telefonundan bağlanıyor.
- Mobil kullanıcıların yaklaşık %79′u online alışveriş yapıyor.
- Mobil üzerinden alışveriş yapan kullanıcıların %40′ı 3 saniyeden uzun sürede açılan siteleri bir daha tercih etmiyorlar.
- Amazon.com gibi önemli bir sitede yaşanan 1 saniyelik gecikme, siteye yıllık 1.6 milyar dolara kadar ciro kaybettirebiliyor.

Yazar Hakkında

Meltem Özen