UXDE dot Net Wordpress Themes

Melih Gökçek ve Telefon Polemiği

Yazar: Tarih:

Twitter’da en aktif siyasetçilerden biri olan Melih Gökçek, olay açıklamalarla ve tartışmalarla gündemden düşmüyor. Bugünlerdeki gündem ise: Twitter’da Telefon Polemiği.

Bir takipçisinin kendisine hakaret ettiğini söyleyen Melih Gökçek, takipçisinin telefon numarasını bilinmeyen numaralar servisinden tespit ederek takipçileriyle paylaştı.

Melih Gökçek ve Telefon Polemiği1 300x132 Melih Gökçek ve Telefon PolemiğiTwitter hesabından Ayşegül A. adlı takipçisinin telefon numarasını paylaşan Gökçek, Twitter hesabından şu tweetleri attı:

- “Ayşegül Avcı isimli bayan biosundan anlaşılacağı üzere Hacettepe Üniversitesi’nde okuyor. Bakın bana attığı twitlere. Dikkat edin bunları bir bayan atıyor. Hem de cesaretle. Bu yaşta üniversitedeki kızın üsluba bakın lütfen. Bu tipler twitter’ın yüz karalarıdır ve ders almaları kesinlikle şarttır. Lütfen bana gönderdiği mesajlara bakar mısınız?

- Ayşegül telefonunu arıyorum açmıyorsun. Acaba yanlış mı? Tekrar arıyorum açar mısın?

- Şu son ifadelere bakın. Bu Ayşegül Avcı bir bayan mı? Üniversite öğrencisi mi? Telefonunu buldum ve aradım. Cevap vermiyor. O herkese posta koyan Ayşegül ortada yok. Ama pazartesi günü kendisini savcılığa veriyorum.

- Twit alemi önünde tek tek samimi cevap verirse kendisini affedeceğim. Düşünmesi için sadece 10 dakika. Genç olduğu için özür dilerse affedeceğimi söyledim. Herkesin önünde hakaret ettiyse herkesin önünde özür dileyecek.”

Telefon polemiği Twitter’da dünün konusu oldu ve TT’de ilk sıraya çıktı. Melih Gökçek, Twitter’da büyük tepki topladı. Telefon numarasını paylaştığı takipçisi ise; bu tweetlere uzun süre cevap vermedi ve bir süre sonra hesabını kapattı.

Twitter kullanıcıları #teshircimelih hashtagi altında tweetler atarak Melih Gökçek’e tepkilerini gösterdi.

Melih Gökçek’e tepki için atılan tweetlerden birkaçı:

@pinaragca: Tag yapmaya korkuyorum bizim de numaramiz yayinlanir diye ;) #teshircimelih insanlik icin berbat birsey bu olay!

@baharislamoglu: Ulkenin baskentinin b. Sehir belediye baskani liseli cocuk edasiyla cikista gorusuruz tehditleri savuruyor universitelilere #teshircimelih

@mervishn: #teshircimelih hahayt eskiden biz ortaokulda lisede yapardik bunlari hey gidi dağ gibi melih gokcek ayip etmissin

@nmkklnc: @06melihgokcek ooo #teshircimelih de buradaymış…

@YGT: İ.Melih Gokcek’te her numara var. Hoslandigin kizin numarasi mi bilmiyorsun, ara Melih’i sana soylesin… #teshircimelih

Melih Gökçek’i savunanlar da vardı tabii:

@DOGANFAIK: @06melihgokcek #teshirciMelih deniyorsa toplum yaptığınızı beğenmiyor demektir ki buna saygı duymak zorundasınız.

@bayrakhusnu: @06melihgokcek #teshircimelih 4 sene kaldim ankara da çok arkanızdan atıp tuttum ama bu olayda sizi destekliyorum…Valla helal olsun :-):-)

@06uzeyirozdemir: Ben ankaraliyim Ankara icin tas üstüne tas koyan hakkında kotu konusturmam #teshircimelih

 

 

Yazar Hakkında

Levent Cem Aydan

Crowdsourcing, dijital pazarlama ve girişimcilik ekosistemi gurusu. Birçok dijital sektör girişimine imza atmış seri girişimci. Şimdilerde tarihi baştan yazacak sosyal ağ Oblogi'nin kullanıma açılması için didinen duran, aynı zamanda online eğitim sektöründe konuşlanan gizli komutan. Deli.