UXDE dot Net Wordpress Themes

Tim Cahill ve Twitter Komedisi

Yazar: Tarih:

Twitter’da saatlerce sıkılmadan zaman harcamamızın temel nedenlerinden biri de şüphesiz ki; karakterleri hakkında çok bilgi sahibi olmadığınız insanların komik ve ilgi çekici tweetlerini okumak.
Sizlerle bunlardan birisini paylaşacağım:

İngiltere Premier Ligi takımlarından Everton‘ın deneyimli orta saha oyuncusu TIM CAHILL.
Tim Cahill’in yaz aylarında, Galatasaray’a transferi konusunda ismi geçmişti. Cahill, Twitter’daki onaylanmış (verified) hesabından Galatasaray Spor Kulübü’nün resmi hesabını takip etmeye başlaması, adeta sosyal medya kullanıcılarını, bu transferin olacağına yönelik gerçekten inandırmıştı.
Transfer falan olmadı. Kendisi şu an halen Everton’da forma giyiyor. Ancak, o günlerde, Türk kullanıcılarından öğrendiği bir şeyi halen yapıyor. Bildiğiniz üzere, takipçi artırmak için bazı kişiler devamlı olarak; #takipedenitakipederim tweeti atıyor.
Aşağıdaki resimden de görüleceği üzere; Everton futbolcusu Tim Cahill de bunlardan biri. : )

1325407955593671 300x115 Tim Cahill ve Twitter Komedisi

Tim Cahill’in, Türkiye’den oldukça fazla takipçisi var. Cahill’in onaylanmış hesabını takip ettiğiniz sürece, periyodik aralıklarla #takipedenitakipederim yazdığını göreceksiniz. Bunu bilinçli mi yapıyor bilinçsiz mi bilmiyorum. Cahill’in bu tweetleri ve buna karşılık bazı Türk kullanıcıların ona yazdığı; “Seni takip ettim, neden beni takip etmiyorsun?” tarzındaki tweetler, gerçekten keyif verici.

Yazar Hakkında

Erhan Çalışkan