UXDE dot Net Wordpress Themes

Twitter'da TT Olmak

Yazar: Tarih:

twitter TT11 Twitter'da TT OlmakAçıkçası Twitter’da TT yapmak konusunda şahsen çok da deneyimli değilim, sadece birkaç denemem oldu. Ancak bu konuda fark ettiğim birçok ipucu TT’nin nasıl yapılacağı konusunda aydınlatıcı olacaktır.

TT olmak için yapılması gerekenleri sayarsak:

1. TT yaratmak için kolları sıvarken ilk dikkat edilmesi gereken tabii ki TT’nin hangi hashtagle ortaya atılacağı. Hashtag kolay anlaşılır, çarpıcı ve ilgi çekici olmalıdır. Çünkü aksi halde sıkıcı bir hashtag hiçbir insanın ilgisini çekmeyecek ve hakkında en fazla birkaç tweet atılacaktır.

2. Hashtag ne kadar ilginç olursa olsun, takipçi sayınız ve daha da önemlisi etki alanınız bu hashtagi TT’ye sokmak için önemli rol oynayacaktır. Çok takipçili olup da tweetleri hiç okunmayan biriyseniz ya da çevrenizde tanınan ve sevilen biri olup da sadece 500-600 takipçiniz varsa ağzınızla kuş tutsanız TT’ye girmeniz mümkün olmayacaktır. Bu sebeple en az birkaç bin takipçiyle ve iyi bir etki alanıyla bu işe atılmakta her zaman fayda var.

3.  TT olmak öyle kolay bir şey değil, kısa bir zaman aralığında hashtaginiz hakkında binlerce tweet atılması gerekiyor. Bu nedenle 50 bin takipçiniz dahi olsa TT olmak istediğinizde bu arzunuzu çevrenize ve Twitter kullanan arkadaşlarınıza yaymalısınız. Çünkü unutmayın ki, birlikten kuvvet doğar.

4. Ayrıca hashtagi doğru zamanda başlatmak da çok önemlidir. Örneğin aşk, umut, mutluluk, hüzün, eski sevgili gibi daha çok duyguları ilgilendiren TT’ler, dikkatinizi çektiyse hep gece saatlerinde başlatılmıştır. Bunun sebebi insanların geceleri daha duygusallaşmasıdır. Eğer siyasi, sosyal sorumluluk ve haberlerle ilgili TT’ler başlatmak istiyorsanız bunu da sabah saatlerinde yapmalısınız. Çünkü sabah Twitter’cıları genellikle siyaset ve gündemle ilgili çalışan insanlar oluyor.

5. Son olarak TT’ye girmek için sadece “Hadi arkadaşlar #…’yı TT yapıyoruz” demek yetmez. O hashtagi kullanarak güzel tweetler atıp bol bol retweet almalı ve gerekirse #Keşfet sekmesinden hashtaginizle ilgili tweetleri takip ederek güzel olanları retweet etmelisiniz.

nedenTToldu11 Twitter'da TT OlmakBence TT denemek, sonuç başarısız olsa da ilginç bir serüven. Belki de hiç beklemediğiniz bir anda herkesin sizin hashtagininizi kullandığını görebilirsiniz. Twitter bu, ne getireceği asla belli olmaz…

Yazar Hakkında

Osman Alper Akal

 • talha

  twitter tt ler arasında çoğu zaman #kelime olur ama bazen sadece kelime tt oluyo yani başında # olmadan o zaman twetimizi nasıl atıcaz o konuya en kısa zamanda bilgi verirseniz sevinirim.

 • Pingback: morton's neuroma

 • Sarp Efe

  Arkadaşlar TT konusunda Sizlere Yardımcı olabilirim
  Verecegınız tagı en geç 15 dakıkada usut sıralardan tt ye sokabılırım
  dünya yada türkiye gündemı fark etmez ciddi olan firmalar kurumlar yada bireyseller iletişime geçin http://www.facebook.com/sarpefee