UXDE dot Net Wordpress Themes

Uykusu Var, Sevgilisi Yok! Odun Herif’i Tanıyalım

Yazar: Tarih:

41 Uykusu Var, Sevgilisi Yok! Odun Herifi Tanıyalım

Odun herif gerçek adıyla Kadir Doğrubakar kimdir? Nasıl biridir?

- 1986 doğumluyum. İkizler burcuyum. Aslen Üsküplüyüm. 4 yıl Trakya Üniversitesi Fizik bölümünde eğitim gördüm sonra okuldan atıldım. Bir fabrikada işe girdim. Kazakları katlayıp çuvallara yerleştirip taşıyorduk. Bildiğin hamallık yani. Maaş desen asgari ücret. Böyle devam etmez diyip internetten para kazanmanın yollarını araştırmaya başladım. O işi bırakıp internet reklamcılığına giriştim. Öyle çok bir şey kazandırmıyordu ama çuval taşımaktan kolaydı. Sınava girip SDÜ Bilgisayar Programcılığı bölümünü kazandım. Orası bittikten sonra DGS diye bir sınav var. 2 yıllık bitirenler o sınava girip 4 yıllığa geçiş yapabiliyor. Bir de orda şansımı deneyeyim dedim. Sınav beklediğimden iyi geçti. Artık istediğim her yere girebiliyordum. Boğaziçi üniversitesi çocukluk hayalimdi ama padişahın kızını almaktan daha keyifli bir şey varmış o da padişahın kızını verseler de almamak. İlk tercihime gireceğimi biliyordum. Eve yakın diye Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’ni yazdım ve 4. seneme giriyorum halen orda okuyorum.

Kaç yıldır twitter kullanıyorsunuz? Twitter hikayeniz nasıl başladı?

- Hesabım uzun zamandır vardı ama tam manasıyla 2012 haziranında kullanmaya başladım. Kız arkadaşımla çok kavga ediyorduk. Son kavgamız “ya Twitter ya ben” olmuştu. E ben internet reklamcılığıyla ilgileniyorum Twitter benim işim” dedim anlatamadım. Halbuki şifremi de biliyordu neyse işte kavga ayrılıkla son buldu ama beni Twitter’a bağlayan şey yine bir kız oldu. Okuldan bir kıza aşık oldum güzel yazarım takipçim çok olur diye Twitter denen illete bulaştım.

Peki neden Odun Herif nickini tercih ettiniz? Sadece mizahi midir? Gerçek hayatta yaşanmışlığı var mıdır?

- Kuzenim var, onun nicki “Öküz Herif”ti. O zamanlar onun kadar iyi bilmiyorum bu Twitter’ı. Nickiyle dalga geçiyorum falan. Sonra bir gün profilime girip nickimi “Odun Herif” yapmış. Üşendim değiştirmedim öyle kaldı. Odun herif olarak ilk başlarda mizah değil ironi yapıyordum. Yani bir Odun’a yakışmayacak hareketlerde bulunuyordum. Şiirler, güzel sözler, aforizmalar ohooo. Hoşlandığım kız şiire, güzel sözlere tepki vermeyince “ehhh yetti be” diyip özüme döndüm, odun oldum. Odun herif olmanın en güzel yanı normalde en yakın arkadaşıma bile söyleyemeyeceğim sırlarımı çok rahat paylaşabiliyorum çünkü odunum takipçiler yadırgamıyor şaka sanıyor. “Bir kız nasıl tavlanamaz?” maddeler halinde anlattım güldüler eğlendiler şakaya vurdular halbuki şaka değil o benim. Hoşlandığım kızı etkilemek için profesyonel fotoğraf makinesi alıp afilli fotoğraflar çekildim. Kıza Facebook’tan mesaj attım. Hayatımda ilk defa tenis oynadım ama bastığım havayı göreceksin sanki tenis ata sporum. Takipçi sayımı kız için arttırdım. Nihat Doğanla kapıştım, Justin Bieber hayranlarıyla kavga ettim çok ses getirdi ama kız hiç ilgilenmedi. Twitter’dan kazandığım parayla gidip bir araba aldım, zırt pırt kızın önünden geçiyorum. Bana mısın demedi, hiç sallamadı. Odunluk işe yaramıyor. Ne yapsam kıza yaranamadım.

 3 Uykusu Var, Sevgilisi Yok! Odun Herifi Tanıyalım

Twitter ya da diğer sosyal medya ağları olmasa insanların fikir ve görüşlerini iletirken daha çok zorluk çektiği söyleniyor. Sen de öyle hissediyor musun? Özel hayatında sosyal bir insan mısın?

- Kesinlikle doğru, insanlar fikir ve görüşlerini sosyal medya’da daha rahat dile getiriyorlar ama aslında yanlış anlaşılmaya çok müsait bir alan. Fikrinizi anlatmaya çalışıyorsunuz. Kelimeler yeter mi? Yetmez, mimik yok, göz teması yok, vücut dili yok.

Özel hayatımda beni evden çıkarabildiklerinde sosyal biri oluyorum. Bazen dört duvar arasında kalmaktan konuşmayı unutuyorum cümle kuramıyorum. Kelimeler iki dudağımın arasında kalıyor, çıkmıyor. Evden çıktığımda durmuyorum, tüm İstanbul benim oluyor. Bir bakmışın Beşiktaş oradan Ortaköy, sonra Bebek akşamında Sarıyer olmadı basar Kocaeline kadar bile giderim. Her yer benim dışarıdaysam durmam.

Son dönemde hızla gelişen sosyal medya hakkında ne düşünüyorsun? Olmasa boşluğa düşerdim diyebilir misin?

- Sosyal medya bana çok şey öğretti hala da öğrenmeye devam ediyorum ve artık bunu işim olarak görüyorum. Sosyal medya’ya çok alıştım herhalde şu aşamada Twitter ve Facebook olmasa çok sıkılırım.

 1 Uykusu Var, Sevgilisi Yok! Odun Herifi Tanıyalım

Hayatının her anında (sokakta,evde,okulda,işte,vs) twitter kullanan biri misindir?

- Evde değilsem tweet atmıyorum, cep telefonuyla yazmak zor geliyor ama gün içinde arada bir girip tweet okurum. Tweet atma işini evden yapıyorum, o koltuğa oturmam lazım yoksa tweet atamıyorum.

Twitter’da ne kadar zaman harcıyorsun?

- Evdeysem tüm vaktimi Bilgisayar başında geçiriyorum. Çift monitörüm var birinde Twitter ve Facebook açık diğerinde de işime gücüme bakıyorum. Günde 6 saat kadar önümde açık duruyor.

Twitter’da insanlar nick yaparak gerçek kimliklerini gizlerler sen ise gerçek kimliğini kendi Twitter ve Facebook adreslerinde paylaşıyorsun,bu senin yazarken çekinmene sebep oluyor mu?

- İlk başlarda bu beni çok korkutuyordu. Aman yanlış bir şey yaparım rezil olurum triplerine giriyordum. Yok öyle bir şey. En kötü ne olabilir ki? Böyle en ufak bir korkum yok artık. Twitter ve Facebook üzerinden kolay kolay ağız dalaşına girmem. Durup dururken küfür edenler oluyor. Tek kelime cevap vermem. Engelleyip geçerim. Benim fotoğraflarımla sahte hesap açıp dalga geçmeye çalışanlar oluyor. Öylelerini engellemiyorum bile, görmemezlikten geliyorum onlar da pes ediyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencisisin,okulda arkadaşların tarafından tepkiler nasıl oldu?Fenomen olduktan sonra davranışlar değişti mi? Okuldaki popülerliğin arttı mı,seni tanıyorlar mı?

- Arkadaşlarımla sürekli şakasını yapardım; “Ajdar’la düet yapıcam, şununla şöyle yapıcam, şöyle olacak, böyle olacak” diye. Güler eğlenirdik. Sonra bir gün Justin Biebercı bir kızla olan diyalogum patladı. Facebook ve Twitter’da paylaşıldı. Ertesi sabah okul kantininde otururken yan masada bu konudan bahsediliyordu. Garip bi duygu. Parmağıyla arkadaşlarına gösterenler, görüp gülenler. Bir kaç gün sürdü geçti, gitti. Sonra hayat normale döndü. Asıl sükse yapan Nihat Doğanla olan tartışmamız. 1 hafta boyunca sokağa çıkamaz oldum. Kolu komşu, akraba, eş, dost. Okula gidiyorum kapıda güvenlik pis pis sırıtıyo, kantine giriyorum çocuklar eliyle gösteriyor. Sonra olay tatlıya bağlandı. Nihat abiyle barıştık.

 2 Uykusu Var, Sevgilisi Yok! Odun Herifi Tanıyalım

Kullandığın başka sosyal medya ağları var mı?

- Facebook ve Twitter dışında aktif olduğum sosyal ağ yok. Vine ve İnstagram hesaplarım var ama İnstagram’ı şimdi bile doğru yazıp yazmadığımı Google’dan kontrol ettim o kadar kullanıyorum.

Tweetlerinde hep bir Yıldız Teknik Üniversitesine göndermelerde bulunuyorsun, okulun senin ilham kaynağın diyebilir miyiz?

- Okulumu seviyorum. Ee bir de okuldan çok fazla takipçim var bunun farkındayım arada onların dikkatini de çekmek istiyorum. “Bakın buradayım, Yıldız Teknikliyim sizden biriyim” demiş oluyorum.

Kendini fenomen olarak görüyor musun? Sence fenomen kimdir?

- Şuan öyle olduğumu düşünmüyorum. Fenomen dediğin gizemlidir, sıra dışıdır. Bunu zamanında yaşattığımı düşünüyorum ama şuan ne tweetlerim ne yaptıklarım eskisi kadar dikkat çekiyor. Sihrini kaybetti. Bana odunluk yatıracak bir ilham perisi lazım. Sıkıldım mı acaba ne oldu. Kesin bana bir şey oldu. Kim bilir ne oldu.

Odun Herif’in ilerisi için yapmak istediği bir şey var mı?

- Arşivim geniş, hani derler ya söylesem olay olur gerçekten öyle. Twitter’da hangi fenomenlerin kaç takipçi çektiğini, hangi ünlülerin ne tür dalavereler çevirdiğini, bazı siyasetçilerin kirli çamaşırlarını biliyorum. Belki Odun Herif olarak değil ama Twitter Leaks gibi bir şey yaparak ses getiririm. Milletin kirli çamaşırlarını bir bir ortaya dökerim. Odun Herif’i bile yakarım, anlatırım herşeyi, herkesin damarına basarım çokta eğlenirim.

Son olarak eklemek istedikleriniz var mı?

- Çok keyifli bir röportaj oldu, kahve için de ayrıca teşekkür ederim. Dur bir fotoğraf çekeyim hatıra kalsın.

Yazar Hakkında

Televizyon Kız

Hayatın içinde takılıyorum! https://twitter.com/Televizyonkiz

  • http://twitter.com/fatihizm fatihizm

    Ya bu adam takipçi satın alıyor allah aşkına nedir bu saçmalık? dün nasıl olduysa ben bu adamı takip etmeye başlamışım ve garip olan da gecenin en alakasız saatlerinde! Kaldı ki, ben o sırada Supernatural 9×1 izliyordum! Kaldırın bu yazıyı bence